„Konečně sníh a mráz!“ zajásali určitě v závěru minulého týdne provozovatelé zimních lyžařských středisek a areálů. Méně radosti pak určitě měli cestáři i řidiči, kteří museli především v pátek v noci a v sobotu dopoledne se svými auty na silnice. Zima už je zřejmě konečně tady. Některým dělá radost, jiným ovšem vrásky na čele.

Silničáři byli v terénu jak celou noc z pátku na sobotu, tak i velkou část soboty.

Situaci na komunikacích okresu se jim dařilo, poté co ustalo intenzivní sněžení, postupně vracet k normálu. Především v sobotu po ránu museli ale řidiči dávat na silnicích zvlášť pozor, na mnoha úsecích totiž ležela rozbředlá vrstva sněhu, na které to klouzalo. Jak ale konstatovala včera odpoledne tisková mluvčí policie Iveta Lehká, neměla zprávy o tom, že by kvůli sněhu došlo k nějakým závažnějším dopravním nehodám.

Rušno měli provozovatelé lyžařských středisek. Jak v Čenkovicích, tak i v Červené Vodě a v Dolní Moravě nenechali nic náhodě a k přírodnímu sněhu přidávali technický, protože mráz umožňoval zasněžování. O tom, kdy by se mělo začít lyžovat, nechtěli ale zatím spekulovat, vše podle nich závisí na počasí příštích dnů a týdnů.

Podle náčelníka Horské služby Orlických hor Josefa Šifry byl ale víkend na horách klidný. „Lidé se spíš jen jezdili podívat, jak to se sněhem vypadá,“ uvedl.