V České Třebové se v dubnu konaly zápisy do mateřských škol. Výsledek byl ještě horší než loni. Převis padesáti dětí by už rozhodně „nespasilo" zvýšení kapacity tříd na maximum. Vedení města se tedy konečně rozhodlo otevřít novou třídu, respektive obnovit třídu v Mateřské škole U Stadionu, kterou už řadu let využívá Mateřské centrum Rosa.

Znovu k zápisu

„Synovi budou tři roky v červenci. Co vím, brali děti narozené do června, před námi může být do deseti dětí. Tak snad se dostaneme," doufá paní Kamila. Jak přiznává, úplnou jistotu ještě nemá a bude si na ni muset počkat do nového zápisu, jehož termín ještě nebyl stanoven. Nový zápis dává naději rodičům desítek dětí. Jak Orlický deník informovala vedoucí odboru školství, mládeže a tělovýchovy Hana Hrdličková, přijato nebylo pět desítek dětí, z toho třiatřicet mladších tří let.
Na svém pondělním jednání zastupitelé schválili zahájení organizačních příprav ke zřízení nové třídy. A nejen té. Musí totiž najít nové prostory i pro Mateřské centrum Rosa. Starosta Jaroslav Zedník potvrdil, že s Rosou se počítá: „Máme vytipované lokality, kam bychom ji přestěhovali tak, abychom zachovali standardy. To znamená, že budou mít k dispozici třídu i ohraničenou zelenou plochu s hřištěm pro děti." O novém sídle budou maminky z Rosy se starostou jednat dnes. „Chápeme to. Říkaly jsme si, že letos už to musí přijít," uzavírá Lenka Jelínková z Rosy.