„Přijali jsme oznámení o údajném pokusu zdiskreditovat některé pardubické politiky. Vzhledem k tomu, že je to na prvopočátku, nebudeme se k tomu více vyjadřovat," reagovala stručně na volební kauzu mluvčí policie Jana Drtinová.

Podle informací Deníku mělo být epicentrem kampaně Vysokomýtsko. Region pokryly asi čtyři verze plakátů. Hejtmana Netolického pobouřilo zneužití fotografií z jeho Facebooku nebo obvinění z orgií v dětském domově. „Někteří asi měli zájem oslabit mě, ale ne čestnou programovou debatou, ale osobním útokem, zneužitím fotek z Facebooku, vytvářením pseudokauz," svěřil se politik.

Hejtmanovi političní i lidští oponenti, jejichž jména v souvislosti s případem padají, své zapojení odmítají. „To je věc, kterou si vymyslel pan Netolický a všechny nás tím otravuje. Běhá kolem toho nějaké tři týdny. Měl by si udělat jasno, koho ve svém politickém životě poškodil, a možná by pochopil, že spousta lidí má chuť dát najevo, co si o něm myslí," vzkázal hejtmanovi bývalý vysokomýtský starosta Miloslav Soušek. Za sebe, Stranu práv občanů i Osobnosti Pardubického kraje souvislost s kauzou důrazně odmítl. Stejně jako další političtí konkurenti byl policií předvolán k podání vysvětlení. „Předpokládám, že pan hejtman už hejtmanem nebude a že pan Netolický jako osoba se nám potom hezky omluví," dodal jízlivě.

Ruce pryč od plakátové kampaně dává také podnikatel Martin Rudolf. Zbrojař ze Slatiny vede s hejtmanem soudní spor kvůli invektivám v kauze muničního skladu. „My neděláme kampaň, nemáme s tím nic společného," uvedl pro Deník. Připustil ale, že na webu firmy Zelený sport umísťují vtipné obrázky na aktuální téma. V pátek byla na úvodní stránce fotografie hejtmana a prezidenta Miloše Zemana za volantem autobusu s komentářem: „Říkali mi, že budete brzy vystupovat…"