Ústečtí radní se rozhodli, že nebudou podobně jako v Králíkách nebo Lanškrouně eliminovat počet výherních automatů na území města vyhláškou. Mají informace, že to aktuálně není potřeba. Navíc z provozování loterií a jiných hazardních her plynou do městské kasy poměrně zajímavé prostředky. „Většinový názor byl hazard neregulovat," říká o rozhodnutí radních starosta města Petr Hájek a dodává: „Máme zpracovaný přehled, kolik je ve městě automatů, jaký z nich plyne příjem do rozpočtu města a jaké jsou s nimi problémy z pohledu městské policie. Ve městě máme problémy jinde, například s noční diskotékou na sídlišti Štěpnice. Případná regulace automatů ve městě znamená snížení finančních prostředků v rozpočtu, to je potřeba si uvědomit a zvážit."
Příjmy města z hazardu budou za letošní rok kolem osmi až osmi a půl milionu korun. Protože rozpočet sestavený podle loňských zkušeností počítal jen se třemi miliony, město mohlo rozdat mimořádné dotace.
Přes 2,7 milionu korun dostane na dofinancování ztrát z provozování sportovišť ústecká společnost Tepvos, která spravuje zimní stadion, aquapark, krytý bazén a saunu. Mezi jednotlivé sportovní oddíly bude na mimořádných dotacích rozděleno 850 tisíc korun. Peníze z hazardu (celkem 1,26 milionu korun) budou také použity na vybudování uzavřeného oddělení pro klienty s Alzheimerovou chorobou. Stavební úpravy mají být v domově důchodců realizovány během prosince. Zbývajících 135 tisíc dostanou neziskové organizace v sociální oblasti a kulturní organizace města Ústí.