Větší konkurence, lepší výsledky

Týmů se sjelo víc, než je při pohárových soutěžích v okrese obvyklé. Hasičské klání bylo totiž součástí Velké ceny Ústeckoorlicka i Východočeské hasičské ligy. Počet družstev mužů se vyšplhal na bezmála čtyřicet, žen na dvacet.
Co se týče Východočeské hasičské ligy, z Bystřece si prvenství mezi muži odvezlo družstvo Renmotoru Jinolice (Bystřec B byl třetí),  mezi ženami byla první Vitiněves před Letohradem–Orlicí.
Bystřecký pohár byl v pořadí 3. závodem započítávaným do Velké ceny Ústeckoor- licka v požárním útoku. V domácím prostředí se dařilo mužům bystřeckého „béčka", kte- ří závod vyhráli.  I druhé místo patřilo domácím, a to bystřeckému „áčku". Třetí místo si odvezl tým Letohradu– Kunčic B.    Průběžnou tabulku Velké ceny zatím vede se 48 body Bystřec B, druhý je Mostek a třetí Dolní Třešňovec A.
Ve skvělé formě přijely ženy z Letohradu-Orlice, které v Bystřeci pokořily dosavadní rekord a zvítězily na plné čáře. Druhé skončily hasičky z Dolního Třešňovce, třetí z České Rybné. V průběžném hodnocení seriálu se usadily na prvním místě ženy z Orlice s třiatřiceti body, druhé jsou hasičky z Letohradu a třetí z Dolního Třešňovce.
Bystřečtí hasiči neměli příliš času ani energie slavit svůj triumf, jako pořadatelé museli zvládnout spoustu práce. Příprava soutěže je náročná: „Závod se podrobně plánuje tři měsíce dopředu, posledních čtrnáct dní se připravuje intenzivně, aby vše bylo perfektní," potvrdil Jan Matějka.   Silná bouře organizátorům akce plány nezkřížila. „Bouřka přišla až někdy kolem jedenácté v noci, a to už bylo vše uklizené, zaplaťpánbůh jsme to stihli," dodal pořadatel.

O putovní pohár se utkaly i děti

Den před závody dospělých  závodili v Bystřeci mladí hasiči. Soutěž o putovní pohár SDH získalo v kategorii mladších žáků družstvo Letohradu-Kunčic A, druhá skončila Dolní Dobrouč A, třetí byla Horní Sloupnice. V kategorii starších žáků si vítězství připsal Letohrad-Orlice před Dolní Dobroučí A a Lukavicí A.