Soutěžící od účasti neodradily ani tropické teploty. Zvlášť, když pro ně bylo připraveno dostatečné množství krytého sezení, kde se mohli ukrýt před spalujícím sluncem, vychlazené pivo a nově také stánek se zmrzlinou.

Do soutěže se přihlásilo celkem 22 týmů mužů, 9 žen a 4 veteránů. „Každé družstvo u nás běhá na dva pokusy – jeden na nástřikové a jeden na sklopné terče, přičemž o celkovém vítězi rozhoduje součet umístění v obou kategoriích. Soutěž se tak stává zajímavější nejen pro závodníky, ale také pro diváky, protože běh na sklopné a na nástřikové terče vyžaduje úplně jinou taktiku. Zatímco u sklopných terčů jde především o rychlost, u nástřikových už záleží také na šikovnosti proudařů a jejich schopnosti v co nejkratší době nastříkat deset litrů vody do terče, aby zastavili časomíru," popsal závody Petr Jirásek.
S nástrahami obou drah se nejlépe vypořádali muži z Bystřece A před druhým Letohradem-Kunčicemi B a třetím Lanšperkem. V kategorii žen se nejvíc dařilo domácímu Hornímu Třešňovci A, druhý skončil Dolní Třešňovec a třetí Letohrad-Červená. Tato družstva se také utkala o uzené kýty v netradičním požárním útoku, kde si závodníci losují posty, na kterých svůj pokus oběhnou. Uzené kýty si odvezl Letohrad-Kunčice B mezi muži a Horní Třešňovec A mezi ženami. Kategorii veteránů vyhrál Lanškroun před Horním a Dolním Třešňovcem.

Soutěžící si krom krásných cen odnesli také netradiční diplomy, jejichž spoluautory byly děti z místní základní a mateřské školy. SDH Horní Třešňovec vypsal soutěž o nejhezčí obrázek s hasičskou tematikou. Porota poté vybrala ve třech kategoriích – mateřská škola, 1. – 3. ročník ZŠ a 4. -5. ročník ZŠ vždy po třech nejhezčích obrázcích, jejichž autoři byli odměněni na závěrečném slavnostním nástupu. Nejlepší obrázek v každé kategorii pak byl použit na diplom pro soutěžní družstva.

Dalším, již tradičním, zpestřením celého dne byla pivní štafeta, ve které se pije vždy tolik piv, kolik je aktuálně let od založení SDH Horní Třešňovec – letos to bylo 129. Piva se podařilo vypít za 22 min. 24,4 s, což je v průměru 10,44 s na jedno vypité pivo. „Jen pro zajímavost, oproti prvnímu ročníku pivní štafety jsme se zlepšili o 1,68 s na jedno pivo," dodal pořadatel.
Soutěž si užily také děti, které mohly po celý den využít velké nafukovací skluzavky. 

Závody VCÚ

6. 6.
Horní Třešňovec
7. 6.
Bystřec
27. 6.
Ústí nad Orlicí-Černovír
6. 7.
Letohrad-Orlice
11. 7.
Dolní Třešňovec
18. 7.
Nepomuky
29. 8.
Brandýs nad Orlicí
5. 9.
Lanškroun 
6. 9.
Lanšperk
12. 9.
Česká Třebová
19. 9.
Nekoř

Průběžné pořadí

po druhém kole
Ženy
1. Dolní Třešňovec (18 bodů)
2. Horní Třešňovec A (17 bodů)
3. Česká Rybná (14 bodů)
Muži
1. Letohrad–Kunčice B (37 bodů)
2. Bystřec A (35 bodů)
3. Lanšperk (27 bodů)