Sobotního šestého ročníku závodu v požárním sportu se zúčastnilo 23 týmů mužů a 17 družstev žen. Kategorii mužů dominoval od začátku úvodní čas domácího áčka (18,39 sekund), vítězství jim „sebral“ až poslední útok v soutěži áčka z Kunčic (18,23). Třetí byli hasiči z Vysokého Mýta (19,32). Mezi ženami byly nejlepší hasičky z Letohradu-Červené (19,55 s), pod dvacet vteřin se dostaly ještě Česká Rybná (19,75) a Dolní Třešňovec (19,96).

Diváci na travnatém úseku podél říčky Čenkovičky poté sledovali finále klání „o pivko a víno“. I v něm nejlépe uspěly ženy z Červené, které vylepšily rekord trati tentokrát na čas 19,01 s. V kategorii mužů zvítězil domácí Bystřec A. „Po šesti soutěžích se může pouze družstvo mužů z Bystřece A pyšnit tím, že se zatím pokaždé umístilo na „bedně“. Sice ještě ani jednou toto družstvo nevyhrálo, ale již nasbíralo 83 bodů a má náskok na druhé Vysoké Mýto 16 bodů. Po menším výpadku je na třetím místě doposud suverén letošního ročníku Bošín se ztrátou dvou bodů na Mýto.

V kategorii žen i po nule ze závodů v Bystřeci vede stále Černovír s jednobodovým náskokem na druhou Českou Rybnou. Velký náskok mají tato družstva na třetí příčku, o kterou bojuje rovnou šest družstev. Nejlépe je na tom Letohrad, který je díky lepšímu umístění a se shodnými body s Dolním Třešňovcem na třetím místě,“ shrnul stav „Velké ceny Ústeckoorlicka 2007“ Tomáš Franz, člen rady soutěže.