Informaci v pondělí dopoledne navíc hnutí potvrdilo na svém facebookovém profilu. „Ing. Hana Lipovská na palubě. Děkuji pardubické organizaci.“ Je tak dalším potvrzeným kandidátem vedle své přítelkyně Jany Bobošíkové, která je jedničkou Volného bloku v Praze nebo třeba Ilony Csákové, která figuruje na kandidátce Jihomoravského kraje.

Sama Hana Lipovská uspořádala v pondělí tiskovou konferenci. Ta se týkala zejména dvou bodů. První, zhruba čtyřicetiminutový blok, se týkal České televize a údajného střetu zájmu jejího generálního ředitele Petra Dvořáka. Už zde však Lipovská naznačila svou kandidaturu. Zároveň uvedla, že se do voleb, tedy do 10. října, zdrží hlasování v Radě ČT. Jedinou výjimkou mají být případné tajné volby, týkající se personálních otázek. Zároveň také nebude navrhovat žádná nová usnesení.

Nezařazený poslanec Lubomír Volný
Volný blokoval místo u řečnického pultu. Ze Sněmovny ho vyvedla policie

"Vím, že právě Volný blok je považován za politické uskupení, za které se nekandiduje," řekla Lipovská na začátku druhé části tiskové konference. Právě tento postoj ji ale vede k tomu, že si dané politické uskupení vybrala.
Společnost je podle ní nyní velmi rozdělená. Dle jejího názoru jdou "ti nahoře proti těm, které nazývají lůzou." A právě takzvané lůzu chce Lipovská zastupovat a dát jí hlas. "Tento konflikt nemůže dopadnout jinak než povstáním," dodala.

Nejdůležitější jsou pro ni prý otázky ekonomické, dále se bude zabývat odchodem Česka z Evropské unie. Reagovala také na radikalismus, který se často s poslancem Lubomírem Volným skloňuje. "Lepší být tři měsíce radikálem, než celý život mlčet."

Hana Lipovská
Přidělení ochranky Lipovské nebylo protiprávní, rozhodla GIBS

V případě úspěchu ve sněmovních volbách, bude muset zřejmě Lipovská odejít z Rady České televize. To potvrzuje také právník Vojtěch Pilař. „Tyto dvě funkce jsou ze své podstaty neslučitelné,“ řekl Deníku.

K hlavním cílům Volného bloku patří podpora referenda o vystoupení České republiky z Evropské unie a NATO nebo třeba prosazení zákonné ochrany lidí proti vynucenému testování nebo vakcinaci.