Mýlil by se však každý, kdo by se domníval, že takové kouzelné středisko sportu a rekreace v horkém létu spí a čeká na první sněhové vločky. Když jsem navštívil České Petrovice, zahajovaly právě provoz impozantní stroje - horské terénní káry. Řekl bych speciální tříkolky vybavené plně pro jízdu na travnatém horském svahu. Pro milovníky adrenalinových sportů další z nabídek poskytovaných tímto dynamicky se rozvíjejícím sportovním střediskem. Takže už nejen horská kola, horské koloběžky, travní lyže, trampolína pro děti či padesátimetrová jízda lanovkou v horolezeckém sedáku…

Brzy se dokonce budete moci po svahu sjezdovky i koulet v průhledné plastové kouli o průměru tři metry. Zorb ball, tak se tento sport jmenuje, se k nám dostal až z Nového Zélandu. Ti, kteří nemají potřebnou dávku odvahy, mohou zatím strávit „čekací dobu“ u malého rybníčku v místě. Sportovně vyžitý partner po svém výkonu určitě ocení pstruha připraveného podle místních receptur, kterého jste mu mezitím vlastnoručně ulovili.

České Petrovice jsem spolu s přáteli opouštěl po chutném obědě ve srubech Haida plný nádherných zážitků a obdivu k tomu, jak hodně se tato malá horská obec v uplynulých několika letech změnila.

Řekl bych - klobouk dolů - nejen panu Baierovi a kolektivu, zřizovateli Sport areálu, ale mnoha dalším občanům žijícím v malé horské obci pod vrchem Adamem. A pro vás ostatní mám jen jeden vzkaz. Neváhejte a přijeďte se o tom všem přesvědčit sami!

Josef Kvičera