Tisková zpráva radnice v Ústí nad Orlicí

Do DDM Duha zavítalo celkem 149 dětí z 22 oddílů a 4 krajů. V Orlické šachovnici hrálo 130 dětí švýcarským systémem na 9 kol, kdy každý hráč měl na partii 12 minut, a přidávaly se 3 s za každý provedený tah.

Celkovým vítězem se stal Rostislav Jun z Chotěboře, který získal 8 bodů, na 2. místě se umístil Filip Šorf ze Žďáru nad Sázavou a 3. byl Vojtěch Šmehlík z Moravské Třebové. Mezi mladšími chlapci byli nejlepší bratři Martin (1.) a Šimon (2.) Dlouzí z České Třebové, 3. byl Jan Horáček z Lanškrouna. Mezi staršími dívkami byla nejlepší Tereza Krátká ze Železných hor před klubovou spoluhráčkou Kristýnou Pařízkovou a Elenou Dobešovou ze Svitav. Mladší dívky se seřadily stejně, jako loni, nejlepší byla Klára Chmelová z Poličky, před ústeckou Alexandrou Dudlovou a Alexandrou Junovou z Chotěboře. Z domácích účastníků byli nejúspěšnější Jan Skubi a Alexandra Dudlová.

Mezi 19 nejmenšími šachisty titul Přeborníka pardubického kraje získal Matěj Žák z Chrudimi, který byl v 7 partiích stoprocentní,  před Viktorem Lacaille ze Železných hor a Davidem Cimprichem z Horní Čermné. Mezi dívkami byla nejlepší Mariia Kursa ze Svitav před Veronikou Šípkovou z Nekoře.

Podrobné informace a výsledky naleznete na webu pořádajícího klubu www.sachyuo.cz.

Mohlo by vás zaujmout: Klepeme! Začíná stavba D35 od Ostrova k Vysokému Mýtu a tunelu Homole

Zdroj: Iveta Nádvorníková