"Z Orlickoústecka byly nejprve hlášeny zatopené zahrady a voda blížící se k domům, zatopené sklepy. V Krasíkově došlo k zatopení podjezdu, a ucpaný mostek způsobil v Hylvátech zaplavení silnice. Po pádu stromu na koleje byl zastaven provoz na trati u obce Újezd u Chocně z důvodu možného poškození trati. Celkem hasiči vyjížděli k 17 událostem. Další případy byly hlášeny ze Svitavska, kde vítr, který doprovázel nepříznivé počasí, lámal stromy," uvedla dnes ráno mluvčí krajských hasičů Vendula Horáková.

Hasiči měli v Ústí mezi 22. a 23. hodinou vůbec nejvíc výjezdů v rámci celého Pardubického kraje, viz screenshot jejich aktuálních výjezdů na konci článku.

Podívejte se na nedělní večer 19. 5. 2024 na Orlickoústecku od krásného západu Slunce přes kroupy a bouřku objektivem čtenářů:

#galerie-slider|4303341#

"Další mimořádné události jsou hlášeny ze Zámrsku, kde jsou na silnici spadlé tři stromy; k události vyjíždějí z Vysokého Mýta. Varování meteorologů se naplnilo," psali už ve 22:10 hodin hasiči na Facebooku.

Ráno nejezdila kvůli zaplavení bahnem ani lokální trať z Chocně přes Újezd ​​u Chocně do Čermné nad Orlicí, dráhy vypravily náhradní autobusy. Kolem osmé hodiny už byl provoz obnoven, i když vlaky jezdí sníženou rychlostí.

;

Výjezdy hasičů v Pardubickém kraji, 22:50 hodinVýjezdy hasičů v Pardubickém kraji, 22:50 hodinZdroj: Deník