"Úplně poslední odslouženou směnu má za sebou profesionální hasič Jindřich Matějíček. K Požárnímu útvaru v Ústí nad Orlicí nastoupil v roce 1986 jako mladý, nadějný sportovec. Tou dobou většina jeho stávajících kolegů teprve přicházela na svět. Jindra se velmi brzy stal nedílnou součástí požárního družstva. Požárnímu sportu byl připraven obětovat vše, třeba i narození svého syna, který se rozhodl přijít na svět zrovna, když se konalo mistrovství v požárním sportu na Slovensku," líčí mluvčí krajských profesionálních hasičů Vendula Horáková.

Jak popisuje dál, soutěž je soutěž, nedalo se nic dělat, avšak cesta na Slovensko pro něj nebyla vůbec jednoduchá.

"Tenkrát jeli Škodou 120 a v půli cesty praskla hadice k topení a Jindřich musel jet s nohama na palubní desce a za jízdy vylévat horkou vodu z okénka. Někdy to ale bylo i o zdraví, například když jel na trénink na pionýru a o popelnici si natrhl nohu. Jeho sportovní nadšení se projevilo i v mnoha dalších sportech, kdy za zmínku stojí orientační běh, fotbal, nohejbal a mnoho dalších. A právě včera 25. června opustil svou ´osudovou´ směnu C, které bude velmi a velmi chybět," pokračuje mluvčí Horáková.

„Chybět bude také lezcům a snad celému kolektivu na stanici v Ústí nad Orlicí. Odchází velitel, kolega a hlavně kamarád, který pod svým knírkem nosí rošťácký úsměv snad stejný, jako když před 38 lety nastupoval k hasičům,“ říká také rošťácky Ludvík Kurak ze stanice Ústí nad Orlicí.

"Milý Jindro, přejeme ti spokojený život po službě a spoustu dalších let prožitých hlavně ve zdraví přejí nejen přátelé ze stanice Ústí nad Orlicí, ale všichni hasiči z Pardubického kraje," vzkazuje Horáková.

A naše redakce se k blahopřání přidává :-)

Mohlo by vás také zaujmout: Kde, za kolik a jak je čistá voda. Kam (nejen) na Orlicku za koupáním

close Koupací servis info Zdroj: Deník zoom_in Koupací servis