Atmosféru, která na náměstí vládla, se dá jen těžko popsat slovy, byla prostě jedinečná, fantastická. A uprostřed všeho dění byl subtilní, usměvavý a hlavně sympatický a skromný mladý muž, kterému Letohrad v tento den „ležel u nohou". A on svému městu za všechno upřímně poděkoval. „Nečekal jsem, že tady bude tolik lidí. Chtěl bych jim za to moc poděkovat. Moc si toho vážím a doufám, že se tu takhle budeme scházet třeba i častěji. Měl jsem tu podporu už dřív. Při olympiádě mě ale asi Letohraďáci začali sledovat ještě mnohem víc, fandili mi. I já mám krásný pocit, když vidím, že to někomu přinese radost," svěřil se Ondra upřímně.
Letohrad sice nespadl, ale málem. Možná se tak ovšem stane 11. dubna, kdy si dá Václavák „repete". V tomto termínu má totiž přivítat celou veleúspěšnou českou biatlonovou reprezentaci.

Fotogalerii a video najdete zde.

Ondra už může začít stavět, starosta mu složil i báseň

Letohrad – „Parcelu mám rozhodně vybranou, tu už mám čtyři roky. Takže doufám, že teďka se to pohne, už dnes jsem kvůli tomu něco řešil. Od starosty i města mám velkou podporu, za což chci poděkovat. V dohledné době by se mělo už určitě něco začít hýbat a dít," to jsou slova Ondřeje Moravce, která pronesl před zástupci médií bezprostředně po skončení oficiální části programu, připraveného na čtvrteční odpoledne na letohradském Václaváku.
Ondra se vždy cítil být a stále je Letohraďákem. A chce ve svém městě bydlet, postavit dům. Město si jeho postoje váží a vyšlo mu vstříc. Při doslova euforickém setkání s tisíci nadšenými příznivci olympijský medailista převzal od starosty Letohradu Petra Fialy nejen symbolický klíč od budoucího domu, ale i certifikát na úhradu stavebního povolení pro rodinný dům manželů Moravcových, který jako poděkování za zisk tří cenných kovů schválila rada města.
Úspěch olympionika dokonce probudil v letohradském starostovi „básnické střevo". Petr Fiala tak stvořil svou premiérovou veršovánku, za jejíž přednes sklidil od natřískaného náměstí bouřlivý aplaus. Pracovní název básně – „Ondra Moravec je náš borec": Přáli jsme ti, Ondro, zlato, cos předvedl v Soči, to fakt stálo za to. Mnoho štěstí ti dál přejeme, při závodech fandit budeme. Připrav nám ještě moře krásných chvil a hlavně zůstaň ten náš správnej Ondra, Ondromil.
Ondřej Moravec je borec. Navíc jde příkladem mládeži. A ta potřebuje pozitivní vzory. I díky jemu určitě přibude dětí, které zamíří do letohradského biatlonového „lomu". A to je dobře.