Sociální sítě se během pátečního dne zaplnily rozhořčenými jedinci, kteří si stěžují na chybné předávání lístků během prezidentské volby. „Měl jsem tam samého Babiše, musel jsem si jak hlupák dojít pro další lístek,” lamentoval nad situací Jaromír Břeň z Ústí nad Orlicí, který omylem dostal dva stejné volební lístky. Stejný osud potkal také stařenku ve Vysokém Mýtě. „Ta paní z toho byla dost nešťastná a nevěděla, co si má myslet. Naštěstí jí hned lístek vyměnili,” popsal situaci František Němeček, který s ní byl ve stejné volební místnosti.

To ve Svitavách nabídla Janě Málkové volební komise rovnou tři lístky. „Já si toho všimla až za plentou, tak jsem jeden vložila do obálky a další s díkem a smíchem vrátila paní z komise, která se samozřejmě hned omluvila za nedorozumění,” popsala situaci Málková.

Na Facebooku se dokonce objevil vynalézavý muž, který nabízí vlastní verzi volebního lístku, kterou na požádání zasílá na e-mail. „Ne dík, nebudu takto vyhazovat svůj hlas do koše,” komentoval jeho nabídku Pavel Beran.