Dům na půli cesty Budoucnost je projektem náchodského občanského sdružení Moje budoucnost. Je prvním realizovaným domem svého druhu tohoto sdružení v republice. Pěkný domek má za sebou již měsíc provozu. Postaven a vybaven mohl být díky soukromému investorovi, přispěli i někteří sponzoři. „Provoz je financován z dotací státu a Evropské unie,“ doplnila Marie Marková, jedna ze dvou sociálních pracovnic, jež v domě působí. V současné době zde pomáhají začlenit se do běžného života čtyřem klientům. „V dětském domově mají děti péči a pevný režim, když odejdou, nemají práci a většina z nich ani nemá kam jít. Cílem našeho projektu je pomoci těmto mladým lidem ve věku od osmnácti do šestadvaceti let. Poskytujeme jim bydlení a snažíme se jim pomoci. S hledáním práce a vlastního bydlení. Pomáháme jim s tím, aby se o sebe dokázali postarat. Až budou dům opouštět, měli by toho být schopni,“ vysvětlila Marie Marková.

Patrový domek ukrývá v přízemí garsonku pro dva klienty, v případě nouze pro matku s dítětem, v patře potom dva dvoulůžkové a dva jednolůžkové pokoje. Celkem zde přechodné zázemí na rok či dva může najít osm klientů. Ti současní přišli například z domova v Dolní Čermné nebo ze Sedloňova a dalších. Chovají se zde jako doma, pevný denní režim tu není – nakládání a organizování času drží ve svých rukou.
„Tento dům vznikl vlastně z potřeb, které vyplynuly z předchozí práce občanského sdružení Moje budoucnost. Jeho pracovníci, kteří v různých krajích kontaktují dětské domovy a dětem hledají práci a bydlení, časem zjistili, že někteří klienti by potřebovali nějaký ´přechod´,“ uzavřela sociální pracovnice Marie Marková.