Účastníci cyklo-běhu se na své cestě zastavili také v ústeckoorlickém regionu, když v pátek 15. června navštívili Vysoké Mýto. Po debatě pak starosta Martin Krejza podepsal prohlášení Města bez drog. „Naši dobrovolníci v době, kdy jsme navštívili pana starostu, rozdávali informační letáky a brožury. V některých městech se pořádají také přednášky o drogách,“ konstatoval Špalek.

Pátý ročník Cyklo–běhu za Českou republiku bez drog 2007 odstartoval minulé pondělí z Olomouce, jeho konec je naplánován na 22. června v Praze. Oficiální ukončení a výsledky akce budou vyhodnoceny u příležitosti Mezinárodního dne proti zneužívání drog, který je 26. června.

„Celkem cestuje šestnáctičlenný tým. Do měst se dobíhá a mezi městy se přesouváme na kolech. Je šest cykloběžců, kteří jsou na trase, zbytek týmu tvoří lektoři, dobrovolníci na informační kampaně a lidé zabezpečující zázemí – například řidiči,“ poznamenal Vlastimil Špalek.

„Žádné drogové centrum ve městě nemáme, na sociálním odboru je drogový preventista a máme terénního pracovníka,“ vysvětlil starosta Vysokého Mýta Martin Krejza a dodal: „Jinak je drogová prevence záležitostí škol. Tato akce má tedy svůj význam, přinejmenším připomene drogovou problematiku a z tohoto hlediska ji tedy vítáme.“