Tuto akci pořádala Asociace poskytovatelů sociálních služeb a probíhala i v dalších sociálních zařízeních po celé České republice.
Zájem veřejnosti organizátory těší
Návštěvníci se mohli informovat o službách poskytovaných domovem, byli seznámeni s historií zámku i funkcí místního arboreta. Měli také možnost zhlédnout krátký film, který vznikl v domově pro filmový festival Mental Power Prague. Zájemci si mohli prohlédnout i aktivizační centra domova a koupit si originální výrobky z chráněných dílen.
Velký ohlas měla vystoupení místního pěveckého sboru Barbušáci (na snímku z archivu domova) a tanečního sboru Ginko. „Velmi nás potěšilo, že nás návštěvníci podpořili svým zpěvem a tleskáním. Je to pro nás milou odezvou a motivací pro další práci“, řekla k vystoupení Radana Kholová, jedna z vedoucích hudebního kroužku.
Mimo zájemců z řad veřejnosti se do domova na Žampachu přijeli podívat i žáci škol a sociálních zařízení ze Žamberka, Ústí nad Orlicí a Písečné. Pro mladší žáky byl připraven i kvíz, díky kterému se mohli hravou formou dozvědět více o místním arboretu.
Luděk Grätz, ředitel domova, celou akci zhodnotil slovy: „Letošní návštěvnost byla i přes nepřízeň počasí o něco vyšší než v loňském roce. Přišlo totiž kolem sto čtyřiceti lidí, což je pro nás pozitivní výsledek. Těší nás, že se široká veřejnost zajímá o naše zařízení, v čem spočívá naše práce a poslání. Tento zájem nám také pomáhá v jeho naplňování. Těšíme se na další setkání při tradičních koncertech a živém betlému na počátku prosince.“ (gl)