V úterý i ve středu dopoledne patřil areál domova dětem ze Základní školy Komenského v Letohradě. První den domov navštívili žáci třetích a čtvrtých tříd, ve středu pak druháci a páťáci. Pro děti byl připraven bohatý program. Mohli si vyzkoušet výuku ve Snoezelenu, centru pro muzikoterapii a rozvoj smyslového vnímání, seznámili se i s činností dalších center jako je hipoterapie a fyzioterapie.

Pro děti bylo připraveno také taneční vystoupení souboru Ginko, v němž účinkují uživatelé služeb místního domova a uživatelky z domova v Rokytnici v Orlických horách. Organizátorka akce, Kateřina Sloupenská k programu říká: „Pro žáky škol jsme připravili zábavnou soutěž v místním Arboretu, kde plnili jednotlivé úkoly, a tak se nenuceně seznámili s krásami místního parku.“

Kromě dětí přišli také dospělí návštěvníci. Těm byla prezentována především jednotlivá oddělení domova a centra aktivit. Součástí akce byla možnost zakoupit si výrobky z center, které uživatelé za pomoci šikovných asistentek vyrábí. „Návštěvníci obdivovali především zrekonstruovanou zámeckou budovu, domky podporovaného bydlení a šikovnost našich uživatelů,“ dodává k celé akci Kateřina Sloupenská. O úspěchu svědčí také spokojenost uživatelů, kteří návštěvníky vítali a těšili se z jejich přítomnosti.