Jedná se o mezinárodní filmový festival (ne)herců s mentálním a kombinovaným postižením, jehož pořadatelem a organizátorem je pražská společnost  Hendvaver. Festival se konal v divadle Palace na Václavském náměstí.
„Pátý soutěžní snímek je tentokrát humorným příběhem o velmi slavném herci, který je, díky své slávě, obklopen davy obdivovatelek a zcela ztrácí soukromí a svůj dřívější život. Rozhodně však chce vše změnit… Film SKAndály je plný nečekaných zvratů, legrace a písniček", uvedla k obsahu filmu autorka scénáře, speciální pedagožka domova Markéta Novotná.
V jedné takové scéně s davem fanynek si zahrály i studentky Letohradského soukromého gymnázia. V závěru filmu si zahraje vedlejší roli i divácky známá  osobnost, která pomůže  radou k slušnému chování a pokouší se udělat všem skandálům konec.
„Mně se nejvíc líbilo, jak nás napravoval pan Špaček",  vzpomíná na tuto scénku Radek Kovář – představitel hlavní role a jeho parťák Láďa Krupa dodává: „Festivalu se účastníme už popáté, vždycky to bylo pěkné, těší nás filmy i přátelé, které tam už za tu dobu máme."
„Ano, nejdůležitější v celém našem filmování jsou právě možnosti nových přátelství a výjimečných životní zkušenosti našich herců. Vůbec nemáme touhu prosadit svůj film, ale užít si a řádně ocenit všechny letošní filmy přátel z podobných zařízení, jako jsme my, z Čech, Slovenska, Slovinska, Ukrajiny, Polska, Francie i Švýcarska, možná letos i dalších", dodala před odjezdem na festival Markéta Novotná.  (gr)