Hlavní myšlenkou akce bylo strávit příjemný den se svými sousedy. Pozvání přijali sousedé z Výprachtic, Verměřovic, Horních Heřmanic, Bystřece, Horní Čermné, Petrovic a Horního Třešňovce  a také sousedé z Polska, Maďarska a Slovenska.
Zúčastnili se turnajů ve stolním tenise, malé kopané, plážovém volejbale a soutěží v požárním sportu. Sportovní klání doplnil také kulturní program, zahrála kapela ReGen, zatančil DC Dance, Dolce Baby a skupina bubeníků ORdrums.
Místní zásahová hasičská jednotka předvedla požární techniku, hašení  požáru ubytovny, lanškrounští hasiči ukázali vyprošťování zraněné osoby z havarovaného vozidla a ústečtí profesionálové přijeli s vysokozdvižnou plošinou, která byla také použita při hašení simulovaného  požáru ubytovny.
Hned dvakrát předvedli své trialové umění Martin  Matějíček a Pavel Baláž .
Program pro diváky byl tedy opravdu pestrý. Stánky místních spolků nabídly nejen občerstvení  skutečně domácí, ale také prodej keramiky a dalších  rukodělných výrobků. Velkém zájmu se těšil i stánek s dřevěnými šperky a dekoracemi. Děti se mohly vyřádit na nafukovacím skákacím hradu i při soutěžích za nějakou tu sladkost.
V podvečer byly vyhlášeny výsledky soutěží a nutno říci, že  Dolní Čermná sklidila mnohá vítězství.
Po vystoupení dívčí ostravské  hardrockové kapely Kapriola následoval  Tonic Rock a na závěr zahrál  Quiz.
Den  utekl jako voda, snad se sousedům, přespolním i zahraničním v Dolní Čermné  líbilo a Den se sousedy se stane novou tradicí v regionu.  Text a foto: Ludmila Ešpandrová