Pardubický kraj počítá s tím, že do výstavby letohradské tělocvičny investuje 80 milionů korun. „Při projektování se však ukazuje, že by částka, pokud by nedošlo k uklidnění situace na stavebním trhu, tento limit s velkou pravděpodobností přesáhla,“ varoval hejtman Pardubického kraje Martin Netolický. Podle něj však kraj a město navzdory nepříznivé ekonomické situaci hledají cestu, jak tělocvičnu postavit.

Město si podle starosty Petra Fialy důležitost stavby uvědomuje, a proto chce být kraji nápomocno. "Se zdražováním stavebních prací se potýká každý. Je tedy jasné, že se předpokládaná cena za tělocvičnu během tří let navýšila. Proto považuji za adekvátní reagovat i jako město, které má zájem, aby tu tělocvična s parametry pro v Letohradě provozované sporty vznikla a nemuseli jsme ji řešit jiným, námi vlastněným zařízením. Před časem schválený závazek města poskytnout dotaci pět milionů korun bude využit na vybavení objektu, který bude sloužit našim sportovním organizacím," uvedl letohradský starosta Petr Fiala.

Poslední slovo budou mít ale zastupitelé. Letohrad již v minulosti do připravovaného projektu investoval vlastní prostředky, a to když odkoupil bývalý mlýn a zajistil jeho demolici. Právě na místě mlýna má nové sportoviště vyrůst.

Tělocvična s parametry pro standardní sporty, které jsou ve městě provozované, by měla vyrůst v blízkosti Průmyslové střední školy v Letohradě. „Vznikne zde plnohodnotná tělocvična, která odpovídá potřebám školy, ale také sportovním oddílům, které v Letohradě působí. Inspirovali jsme se v tomto případě u řady jiných tělocvičen, které v našem kraji v posledních letech vznikly. Díky budoucím pronájmům sportovních oddílů si tak můžeme zlepšit provozní ekonomiku celé stavby,“ sdělil krajský radní pro oblast školství Josef Kozel s tím, že tělocvična bude disponovat tribunou pro 200 diváků, z toho minimálně 100 míst bude k sezení.