Open air festival Cakle vstupuje do 5. ročníku se změnami. Které to jsou a proč k nim dochází?
Největší změnou v pátém ročníku je rozšíření z jednodenní rockové akce na dvoudenní multižánrovou akci. Důvodem je především možnost oslovení další skupiny návštěvníků tak, aby si každý našel „svůj šálek kávy".

Festivalů je celá řada. V čem chcete být jiní?
Většina hudebních festivalů je zaměřena výhradně na hudbu. My jsme se chtěli odlišit a udělat akci, na které najdou vyžití všechny věkové kategorie.

Kdo jsou vaši cíloví posluchači? Může na festival přijít celá rodina?
Hlavní skupina posluchačů je rozdělena na dvě podskupiny. V pátečním programu je to především mladá generace (elektro), v sobotním programu pak střední generace vyznávající spíše rockovou hudbu.

Co nabídnete na pódiu a v doprovodném programu?
Jako každý rok se snažíme i letos připravit k hudbě bohatý doprovodný program. Mezi produkcemi jednotlivých hudebních skupin vystoupí na druhém pódiu taneční skupiny různých žánrů, ale také skupina historického šermu, ohnivá show a možná i nějaké překvapení.
Nedílnou součástí doprovodného programu jsou i aktivity pro nejmenší. Letos se budou moci vyřádit na skákacím hradu, trampolínách, lezecké stěně, projet se na záchranářském člunu po Tiché Orlici, prohlédnout si a taky vyzkoušet techniku dobrovolných hasičů.
Rád bych zdůraznil, že akce je pořádána za podpory města Ústí nad Orlicí a dalších sponzorů.

Festival bude i letos benefiční. Na co konkrétně budou moci návštěvníci přispět?
Od počátku konání této akce v Cakli je hlavní myšlenkou udělat něco pro ty, kdo to nejvíc potřebují. Proto je celý výtěžek z dobrovolného vstupného každoročně věnován místnímu stacionáři v Ústí nad Orlicí.
Že jde o skutečnou benefici, dokazuje i to, že všichni účinkující vystupují bez nároku na honorář.