Třináct milionů korun navíc pro kulturní dům. Zásadní rozpočtovou změnu schválili v úterý lanškrounští zastupitelé. Peníze půjdou především na úpravy zahrad u kulturního domu. Projekt zpracuje architekt Zdeněk Sendler, který je podepsaný i pod Klášterními zahradami v Litomyšli.

Zatím to u kulturního domu na krásnou zahradu moc nevypadá, ale plán, jak bude vypadat, je už na papíře. „Architekt Zdeněk Sendler připravil studii, kterou dále rozpracuje. Počítáme s terénními úpravami, aby se prostor vyrovnal. Samozřejmě tam bude výsadba zeleně a v zahradách vznikne bezbariérová pěšina. Nebudou chybět lavičky a altán. U kulturního domu bude i několik pítek pro návštěvníky i pro ptactvo,“ přibližuje projekt starosta Radim Vetchý.

V úterý zastupitelé odklepli navýšení rozpočtu a práce mohou začít. Na zahrady chce město využít i dotaci, o kterou požádá v červnu ministerstvo životního prostředí.

Částka 13 milionů korun ale není určená jen na zahrady. Peníze město potřebuje ještě na vybavení interiéru kulturního centra.