Začne se v pátek ve čtyři hodiny odpoledne slavnostním otevřením rekonstruované pasáže M-klubu. Ve stejnou hodinu se otevře výstava malířů z polského partnerského města Ozorków, pak zahraje kapela Young Stars z polského partnerského města Pyrzyce, dvě kapely z Vysokého Mýta, po nich vystoupí Miro Šmajda a skupina Ska´n´Daal. V sedm hodin večer se uskuteční v Šemberově divadle premiéra filmu Tomáše Magnuska Obchodníci: film se točil také ve Vysokém Mýtě, někteří obyvatelé se v něm poznají jako kompars, vstup bude pro zájemce o promítání zdarma.
Sobotní program zahájí ráno dechovka „zušky", pak vytvoří hudební linii dne kapely z německého Korbachu a Pyrzyc, místní sbor Otakar, zpěvák Petr Rezek, sestavy z Prahy, Pardubic a Litomyšle a zpěvačka Anna K. V amfiteátru M-klubu uvidí odpoledne děti pohádku O Sněhurce, pak přidají svůj příspěvek do programu tanečníci z T-komplexu, dívčí kytarový soubor při místní ZUŠ, hudebníci z Korbachu a pěti hodinami na závěr (až do jedné po půlnoci) přispěje litomyšlská kapela Vepřo Knedlo Zelo.
Mezi 11. a 17. hodinou budou místní výtvarníci a studenti škol v rámci akce „Vysoké Mýto očima výtvarníků" tvořit obrazy na různých místech a v zákoutích města, aby po páté hodině vydražili svá díla ve prospěch občanského sdružení Berenika (denní stacionář). Pokud by nepřálo počasí a nedalo se malovat venku, jsou výtvarníci rozhodnuti malovat a ztvárňovat své výtvarné představy v interiérech radnice, škol, M-klubu a v dalších budovách. Po oba dny budou v M-klubu „Dny otevřených dveří": až do deseti hodin večer.
Součástí letošních „dnů" se stanou shodou okolností i další „dny", konkrétně „Dny otevřených dveří v památkách" jako součást Dnů evropského kulturního dědictví, jichž se Vysoké Mýto zúčastňuje pravidelně nejvyšším počtem přístupných míst a objektů v regionu. Dveře v památkách se otevřou 7. a 8. září, a to i ve dvou objektech ve Vraclavi a Dobříkově.

Po amfiteátru došlo také na pasáž

Vysoké Mýto – Dalším kamínkem do mozaiky dlouhodobých úprav kolem M-klubu se stane dnes odpoledne otevření zrekonstruované pasáže „Městského klubu".
Loni se začalo s podstatnějšími úpravami v prostoru, v němž vznikl amfiteátr pro letní koncerty, promítání filmů a další akce pod širým nebem. Otevřel se v první polovině července koncertem Františka Nedvěda. Otevření pasáže tentokrát žádný velký koncert provázet nebude, jde o poněkud skromnější příspěvek, byť také důležitý. V místě se pracovalo po řadu týdnů, pasáž poslouží prakticky jako komunikace mezi hlavní silnicí a vstupem do města. Prostor nyní vypadá daleko příznivěji než předtím, vzniklo důstojné zázemí pro zaměstnance i návštěvníky M-klubu a areálu. Jde o část dlouhodobé koncepce úprav této části města, záměrem vedení radnice je vytvořit komplex M-klubu, knihovny, sportovní haly a krytého plaveckého bazénu, což jsou objekty poměrně blízko sebe, tedy jakési rozsáhlé klidové, kulturní a relaxační centrum. Oficiální předání pasáže veřejnosti je součástí programu první části letošních „Mezinárodních partnerských dnů". (jko)