„Do Chocně jsme se moc těšili,“ řekl zpěvák a kytarista skupiny Divokej Bill Václav Bláha. „Tak zapalte pod kotlem, ať se dostaneme do varu,“ nabádal publikum.

Kapela v Chocni zahrála mix osvědčených hitů i novinek, které jsou součástí nového alba Bazilišek. To také úspěšně pokřtila. Kmotrem desky byl zakladatel festivalu Broumovská kytara a otec zpěváka skupiny Imodium Pavel Fröde. „S kapelou Divokej Bill jsem se poprvé potkal na festivalu Broumovská kytara. Tehdy k nám přijela skupina náctiletých kluků z Úval u Prahy. Jakmile zahráli, bylo nám jasné, že z nich jednou bude slavná kapela,“ vzpomínal Pavel Fröde na okamžik seznámení. „Tenkrát jsme tu Broumovskou kytaru, což byla soutěž začínajících kapel, vyhráli,“ dodal Václav Bláha. "Klukům přeju minimálně dalších 25 let hraní. A u nové desky věřím, že si své posluchače najde,“ prohlásil Pavel Fröde.

Divize C: Velké Hamry vs. Letohrad.
Vysoké Mýto promarnilo i početní výhodu, Letohrad padl v koncovce

Cestování v čase bylo s Divokým Billem v Chocni velmi příjemné. U nové skladby Nostalgie pak kapela neskrývala dojetí. Ale zároveň i schopnost udělat si ze sebe legraci. „Pětadvacet let je znát. Na některých z nás se to dost podepsalo,“ vtipkoval zpěvák a rapper Štěpán Karbulka, který se snažil neustále komunikovat s fanoušky. Občas je originálně vyzval ke spolupráci. „Chlapi, hýbejte se. Nejste tady jen proto, abyste si tu hlídali své partnerky,“ podotkl Štěpán Karbulka.

U „ploužáků“ pak kapela prosila, aby fanoušci pomohli rozsvítit park svými mobilními telefony. „Zapněte na nich jedinou rozumnou funkci, kterou mobilní telefony mají, a to je baterka, a posviťte s nimi,“ nabádal diváky neboli „Divočáky“ Václav Bláha. Napoprvé ale ohlas u publika nebyl podle představ kapely. „Je vidět, že mobilní telefon má v Chocni tak deset lidí. Prosíme i ty ostatní, aby vyndali své pevné linky. Nebo šetříte? Chápeme, že elektrika je drahá,“ smáli se členové Divokýho Billa. Napodruhé už však panovala spokojenost. „Hezky jste svítili,“ pochválila kapela choceňské příznivce.

Zpěvák a kytarista Václav Bláha ve výrazných růžových brýlích dost často prokládal češtinu s výrazy v různých cizích jazycích. Nejčastěji v angličtině, němčině a především španělštině. „Omlouvám se, že mluvím neustále španělsky. Je to tím, že jsem byl teď delší dobu v Úvalech u Prahy,“ smál se Václav Bláha a na závěr vysekl poklonu choceňskému obecenstvu. „Byli jste dobří! Dali jste to fantasticky, i když počasí nebylo zrovna ideální. Díky za přízeň,“ rozloučil se s diváky.