Radnice připravuje projekt tak, aby zapadl do lokality, která už nyní slouží k výletům a pro relaxaci. Dalším plánem je postavit tu biokoupaliště. Peníze na přípravu muzea se podle českotřebovského starosty Jaroslava Zedníka nakonec v rozpočtu města navrženém na letošní rok neobjeví, protože nad projektem visí stále řada otazníků a finance se dají řešit i později v rámci rozpočtových změn. Zatím je připravován ucelený materiál.

„Prověřují se možnosti získání dotací, za možným donátorem, který se na začátku přihlásil, že by chtěl na trampské muzeum přidat peníze, odešel dopis. Řešili jsme také provozní náklady muzea. Dali jsme si termín do konce dubna dokončit všechny záležitosti, které se týkají jak investiční akce samotné, tak i věcí, které budou s provozem muzea souviset,“ uvedl Jaroslav Zedník.

Českotřebovská radnice vloni zveřejnila vizualizace stálého muzea trampingu, o který usilují trampové už dlouhá léta. Diskuze o tom, zda bude právě v České Třebové, ještě neskončila. Na stránkách Českotřebovských novin proběhla anketa stran a uskupení, které se i letos chystají kandidovat do zastupitelstva města. Většina z nich zaujala k muzeu víceméně kladný postoj, má to však jedno velké ale… „Důležitou okolností pro vyjádření našeho společného stanoviska je vyčíslení a především zajištění finančních prostředků souvisejících s vybudováním a také provozováním tohoto muzea tak, aby nebyl výrazně zatížen rozpočet města,“ vyjádřila se Koalice pro Českou Třebovou. Vyřešit financování považují za zásadní i ostatní strany a uskupení oslovené v anketě.