Evropská dobrovolná služba umožňuje mladým lidem ve věku 18 až 30 let zapojit se individuálně nebo ve skupinách do dobrovolnických projektů v zemích EU a v partnerských zemích. Projekty v délce 2 až 12 měsíců jsou zaměřeny na kulturu, děti a mládež, sport, sociální péči, umění, ekologii… Českotřebovský DDM je vysílací a zároveň hostitelskou organizací, v současné době v něm například působí jedna Italka.

Tento týden dům dětí uspořádal projekt zaměřený na koordinátory a mentory vysílacích a hostitelských organizací. „Pozvali jsme zejména organizace, se kterými DDM už měl nějaký kontakt, je to Arménie, Egypt, Estonsko, Lotyšsko, Slovensko a Španělsko, z každé změ přijeli dva zástupci, vedoucí organizace nebo koordinátor a mentor,“ uvedla místostarostka České Třebové Jaromíra Žáčková. Ta se podílela nejen na úvodním setkání, ale doprovázela účastníky i na dalších akcích.

Na programu bylo předávání zkušeností s působením dobrovolníků, v rámci workshopů účastníci zdobili trička nebo vyráběli knihu. Zamířili také do Prahy a Pardubic, kde se setkali s pracovníkem České národní agentury nebo zástupci kraje.