Výběr nebyl jednoduchý, neboť z okresu Ústí nad Orlicí soutěžilo 1021 dětí z 19 škol, 28 sborů dobrovolných hasičů. Rok od roku se „laťka“ posouvá výše a výše a jsou zasílány ze sborů i škol lepší a hodnotnější práce. Několika hodinový maratón výběru vítězných prací probíhal spravedlivě a odborná stránka byla zajišťována nezávislou odbornicí. Nakonec bylo vyhodnoceno 35 vítězných míst ve 13 kategoriích. Dále jedna práce získala mimořádné ocenění.

Dne 19. dubna 2018 byla soutěž završena slavnostní vyhlášením vítězů v jednotlivých kategoriích v Kulturním domě v Nekoři. Sál Kulturního domu v Nekoři zaplnilo 38 dětí ze škol a sboru dobrovolných hasičů s doprovodem. Každý z vyhodnocených účastníků obdržel pamětní diplom a věcný dar. Atmosféra čtvrtečního podvečera byla úžasná a byla doplněna ukázkou techniky hasičů z Nekoře a Jablonného nad Orlicí.

Velký dík patří všem, kteří se na organizaci akce podíleli a všem dětem (včetně jejich vedoucích v kolektivech Mladých hasičů a učitelům ve školách), které se do soutěže zapojily. Vítězové rovněž postupují do krajského kola této soutěže.

Květuše Bogapovová