„Teto, podívej, co jsem dostal. A teto, podívej se, co jsem dostala já," hlaholily v úterním podvečeru jeden přes druhého děti z Dětského domova Dolní Čermná. Pracovníci Českého červeného kříže v čele s ředitelem Martinem Hodovalem a místostarostou Ústí Jiřím Preclíkem jim totiž dovezli dárky ze Stromu splněných přání. Radost tak udělala třeba tenisová raketa, kosmetika, hračky, knihy i lístky na hokej. „Jsou tam dva, někdo pojede se mnou," zářil nadšením jejich nový majitel Jára a připojil se k ostatním svým „Děkujeme."

Dětem v Dětském domově v Dolní Čermné Ježíšek 'nadělil' už v úterý.

Nadílka očima ředitelky Dětského domova v Dolní Čermné Ivy Nesvadbové: "Spolupráce s červeným křížem si velice vážíme. Je potěšující, že se najdou lidé, kteří myslí nejen na sebe, ale i na ostatní, na děti z dětských domovů a snaží se jim svým dárkem rozzářit oči pod vánočním stromečkem, vyloudit jim na tváři úsměv.
Spolupráce s ČK není jen tato jediná. Červený kříž vzdělává zaměstnance v dovednostech v poskytnutí první pomoci. Tety z ČK jezdí za dětmi několikrát do roka, vždy přijedou před Vánoci a Velikonocemi a neopomenou přivézt každému dárek, mikulášský balíček, upečou cukroví, koláč, přivezou různé dobroty. Tety z ČK z Jablonného n. Orlicí jsme v letošním roce nominovali na Cenu Ď. Měli jsme radost z toho, že v krajském kole tety vyhrály.
Těšíme se na spolupráci s ČK v příštím roce. Ještě jednou děkujeme všem lidem dobré vůle. Přejeme krásné vánoční svátky plné splněných přání."