Valná hromada Destinační společnosti Orlické hory a Podorlicko, která se konala 8. prosince v Rychnově nad Kněžnou, zvolila všemi přítomnými hlasy nového předsedu Jaroslava Zedníka, starostu města České Třebové.
Od založení zájmového sdružení Orlické hory a Podorlicko, ustanoveného dne 21. dubna 2009, byl ve funkci předsedy DS OHP Petr Fiala, starosta města Letohradu a zároveň předseda svazku obcí Sdružení Orlicko. Na dnešním jednání Valné hromady však po více jak 7 a půl letech podal na funkci předsedy rezignaci. „Hlavním impulsem mé rezignace byly moje nové povinnosti v rámci Zastupitelstva Pardubického kraje, kde povedu Výbor pro dopravu a dopravní obslužnost. Musel jsem tak některé z mých aktivit utlumit", vysvětluje Petr Fiala, který zůstává nadále členem Správní rady.
Destinační společnost Orlické hory a Podorlicko sdružuje hlavní hráče z regionu, kteří se pohybují v cestovních ruchu a jdou za společným cílem, kterým je propagace tohoto regionu a jeho návštěvnost. Propojuje veřejnou a soukromou sféru, a zároveň stmeluje subjekty v rámci Pardubického a Královéhradeckého kraje. „Destinační společnost je jediná profesní organizace v tomto regionu, která má zájem, aby se turistickému ruchu a podnikatelskému prostředí, které na něm nějakým způsobem participuje, dařilo. Pokrývá území rámcově od Dobrušky a Olešnice v Orlických horách až po Lanškroun. Žádná jiná instituce takového rozsahu tu není", vyzdvihuje postavení společnosti v regionu Petr Fiala.
„V roce 2016 se nám především podařilo ve spolupráci s oběma kraji vydat prvního uceleného průvodce celé destinace, který je k prodeji zejména v síti informačních center. Jeho součástí jsou i vstupenky, které jsou platné až do konce roku 2019. Pro mnohé to tak může být i zajímavý tip na dárek pro své blízké. Po delší odmlce zvedl své kotvy také populární infobus Orlických hor a Podorlicka, který zaujal nejen svým vizuálem, ale dle reakcí řady jeho návštěvníků překvapil širokou nabídkou propagačních materiálů a map. Toto originální informační centrum na kolečkách bylo všem zájemcům o turistickou nabídku destinace k dispozici po celé léto na hlavní horské trase Jiráskovy hřebenovky na Panském Poli, do konce října poté u Tvrze Hanička. Aktuálně probíhá distribuce letos již druhého tentokrát zimního vydání oblíbených Turistických novin Orlických hor a Podorlicka s řadou zajímavých zimních a jarních tipů z celé naší krásné destinace", sdělila nám k hlavním marketingovým aktivitám roku ředitelka sdružení Eva Vaníčková. (tz)