Pátrání se rozjelo ve středu večer, kdy přišla na obvodní oddělení v České Třebové vyděšená žena oznámit, že se domů nevrátil její dospělý syn a ona se bojí o jeho život. Pohřešovaný muž byl naposledy viděn ráno kolem 6.30, mobilní telefon byl nedostupný. „Kolegové po vyhodnocení všech dostupných informací začali ihned jednat. Ve spolupráci s městskou policií se zaměřili na kontrolu místních restaurací, heren a přilehlého okolí, ale také na nemocnice a lékařská zařízení. Do pátrání se zapojil taktéž psovod se služebním psem, ale ani celonoční služba v terénu nepřinesla pozitivní zprávy. O pomoc byla požádána i letecká služba. Ve 22.00 byla pohřešovanému odeslána SMS zpráva, že po něm pátrá policie a ať se ozve na linku 158," uvedla podrobnosti k případu tisková mluvčí Policie ČR Hana Kaizarová.
Ve čtvrtek se do pátrání zapojilo několik desítek policistů nejen z pořádkové policie, ale také psovodi se služebními psy a kriminalisté. Pohybovali se v úseku, ve kterém se muž podle lokalizace telefonu vyskytoval. Celodenní hledání v okolních lesích skončilo ve večerních hodinách bez úspěchu. „Počasí kolegům již od oběda nepřálo, déšť neustal ani na chvíli. Po deváté večer si pohřešovaný zapnul mobilní telefon a přečetl si SMS zprávu od policistů. Zavolal na tísňovou linku, kde sloužící policistka s mužem udržovala kontakt a snažila se zjistit místo jeho výskytu. Bylo to velmi obtížné, protože volající se nacházel v lese a nevěděl, kde přesně je. Uvedl však, že sedí v krmelci a nad ním vedou dráty vysokého napětí. Druhý kolega integrovaného operačního střediska kontaktoval myslivce, který zná daný region a společně určili pravděpodobné místo výskytu," popsala další průběh pátrání policejní mluvčí. Policista poté využil nově instalovanou technologii, která mu umožňuje lokalizovat policejní hlídku ve služebním vozidle. Pak už bylo jen otázkou minut, kdy bude muž nalezen.
Byl v pořádku, přesto byl předán lékařům. Jeho matka si oddechla a policisté, kteří po něm dva dny intenzivně pátrali, také. Pochvalu za profesionálně odvedenou práci v terénu zaslouží policisté Územního odboru Ústí nad Orlicí, ale také policisté z Integrovaného operačního střediska v Pardubicích.