V Moravské Třebové získají z Bruselu téměř třicet sedm milionů korun na infrastrukturu pro sport a volný čas. Zimní stadion pro lední hokej byl postaven v 70. letech minulého století. Objekt už kapacitně nevyhovuje sportovcům ani veřejnosti. Zastaralé je technické zázemí. Sociální zařízení a tribuna pro diváky nesplňují základní hygienické a bezpečnostní předpisy.

Navíc u areálu chybí dostatek parkovacích míst. Návštěvníci aquaparku využívají přilehlé travnaté plochy. Projekt zahrnuje výstavbu nových tribun, sociálního a technického zázemí i parkoviště.

Stadion následně sportovci využijí po celý rok. Uskuteční se tady turnaje v in–line hokeji, tenise, beachových sportech, závody modelů aut a nebudou chybět kulturní akce. Veřejnosti se otevře moderní stadion v září roku 2010.

V Poličce dostali dotaci asi 22,5 milionů korun z Unie na regeneraci Palackého náměstí. To lidé ve městě využívají nejen pro parkování, ale také pro pořádání kulturních a společenských akcí.
Současně tvoří jednu z historických dominant Poličky. Vnitřní plocha náměstí byla ve středověku osazena kamennou dlažbou. V sedmdesátých letech dvacátého století ji ale dělníci odstranili a plochu zalili asfaltem.
V současnosti je povrch na mnoha místech porušen. Náměstí vyžaduje regeneraci. Radní se rozhodli, že centru města vrátí původní ráz. Hotovo by mělo být na podzim příštího roku.