V Chocni školáci ve čtvrtek absolvovali v parku přírodovědnou stezku, setkali se s ukázkou starých řemesel či výcviku psů. Rovněž byl vyhodnocen sběr víček z „pet“ lahví.

Součástí oslav je i dnešní den otevřených dveří na statku v Oucmanicích. Nově rekonstruovaná budova bude sloužit jako pobytové středisko ekologické výchovy pro Pardubický kraj a jako vzdělávací a poradenské centrum v oblasti životního prostředí.

Podesáté za sebou si připomene „Den“ Vysoké Mýto: v úterý od rána. Zase se zaplní náměstí Přemysla Otakara II. stánky s řemeslníky, ukázkami využívání přírodních materiálů, přírodovědnými soutěžemi, s dravci sokolníků. Školáci zase sestaví z jogurtových kelímků „Žížalu Mejťandu“ (původně hada, pokaždé však výtvor měří několik stovek metrů). Pošesté se vyhlásí a ocení nejlepší sběrači drobného odpadu z hliníku v soutěži „O poklad Žížaly Mejťandy“, v níž si v posledních letech nejlépe vedli školáčci z Knířova. Zaplní se koutek domácího zvířectva, lesáci předvedou četné druhy dřeva a semen rostlin. Na ploše rynku vzniknou pestré ornamenty mandaly z víček láhví „pet“.