„Sloganem ´Mejto je doprava´ nemyslíme politickou orientaci města," směje se Jiří Šafr, předseda spolku pro.Mejto, který Den architektury ve Vysokém Mýtě již třetím rokem organizuje. „Chceme se společně s obyvateli města zamyslet nad tím, jak se po městě chodí, jezdí a parkuje, jak doprava ovlivňuje prostředí ve městě. Nejdůležitější otázka pro nás i pro všechny obyvatele je: co se s tím dá dělat?"
Program Dne architektury začíná v pátek v 19 hodin v secesní vile v Komenského ulici čp. 199. Chystá se komentovaná prohlídka běžně nepřístupného prostoru, ale především se zde bude debatovat nad dopravní situací ve Vysokém Mýtě s městskými dopravními úředníky a představiteli města. Pozvaný je také dopravní inženýr Jakub Kutílek působící v Pardubicích a Brně.
Program pokračuje sobotní procházkou po historii, současnosti a budoucnosti Husovy ulice s všeříkajícím názvem „Je pětatřicítka problém?" Sraz účastníků je ve 14 hodin na náměstí Přemysla Otakara II. u mariánského sloupu.
Na neděli spolek připravil „Cyklostezku odvahy". Sraz je opět ve 14 hodin na náměstí. „Vyzkoušíme si, jak je na tom Vysoké Mýto s cestami pro cyklisty a pěší. Cyklostezka v Mýtě je zajímavý úkaz, všichni budou překvapeni, jak nepohodlně se po ní jezdí. A upozorňujeme, vezměte si s sebou helmu!" varuje s úsměvem Roman Sedlák, inženýr a člen spolku. (zr)