„Tvorba klipu mi umožnila dodat písni chybějící rozměr, nějakým způsobem umocnit hlavní téma, kterým je nejistota a strach z budoucnosti mladého člověka, který právě ukončil studia a nějak tak tuší, že s příchodem práce přijde o kus dosavadní svobody," vysvětluje Daťka, který mimo tvorbu pro Dědovy blechy vytvářel například animovaný klip pro Vypsanou fixu či rozpohybovával kresby íránského karikaturisty Manaho Neyestaniho ve filmu Everyday Rebellion.

Prostor pro výtvarné práce poskytla garáž (na snímku) a tvorba klipu se nesla v duchu „udělej si sám". Autor dodává: „Nakonec se to celé nějakým zvláštním způsobem propojilo: garáž, která je součástí textu a která pro mě celý život představuje symbol hudební nezávislosti, se stala také mým azylem pro tvorbu tohoto klipu."

Kapela Dědovy blechy vznikla v roce 2004. V uplynulém roce absolvovala desítky koncertů po českých klubech a festivalech. Záznam písní z aktuálního EP Z asfaltového údolí kapela realizovala svépomocí, studiových prací se však ujal renomovaný zvukový inženýr Ecson Waldes.

Odkaz na klip zde a více o kapele na bandzone.cz/dedovyblechy

(oč)