Příběhy čtyř z nich už mají šťastné pokračování. Svůj domov po Aice, Ronym a Jeny našel i Dasty, který do útulku přišel s pouhými 22 kily a vážně zraněnou přední packou.

Žije v Krkonoších

Právně se psi stali majetkem státu a převzal si je Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových. Aika, Rony a Jeny našli domov už v dubnu loňského roku, asi šestiletý středoasijský pastevecký pes Dasty pak v polovině listopadu. Ještě před tím ale v září podstoupil operaci. Ale v polovině listopadu se stěhoval, a to do na severovýchod Čech

„Na základě smlouvy o bezúplatném převodu zvířete byl pes předán nové majitelce, která vlastní domek se zahrádkou a o psa se dokáže svědomitě a s láskou postarat,“ informoval úřad.

Dasty nyní bydlí v Krkonoších. Renata Kristková z lanškrounského útulku je s novou majitelkou je pravidelně ve spojení. „Voláme si každých čtrnáct dnů, pes je spokojený a má se dobře,“ potvrdila.

Příběh Dastyho má šťastný konec, na ten svůj ještě čeká Argo. Kříženec zlatého retrívra k sobě nikoho nepustí a velmi často cení zuby. V útulku je ale psů mnohem víc. „Aktuálně máme 37 psů,“ uvedla Renata Kristková, od prosincového Štěkání na Ježíška čtyři našli svůj nový domov. Snad ho najdou i ti ostatní.