Ladislava Šicha znají Českotřebovští jako keramika, fotografa a muzikanta. Nejen že má „zlaté ručičky", ale zlatem své objekty i dekoruje. „Používám preparát zlata smíchaný s pojivem. Má hnědou barvu, při žáru v peci ale vyhoří a zůstane jen slaboučká vrstva pravého čtyřiadvacetikarátového zlata. Nikdy neztmavne, hezké bude i za sto let," vysvětluje Ladislav Šich. Neobvyklé je i dřevo použité na rám obrazu. „Keramický obraz se rámuje do rámů, které mi na zakázku dodává truhlář Pavel Rybka. Používá cizokrajné dřevo meranti, má zvláštní kresbu a vypadá jemně, jiné dřevo by odpoutávalo pozornost," říká keramik.
Na daru Ladislav Šich pracoval zhruba měsíc. Obraz se vypaluje celkem třikrát, nejvyšší teplota dosahuje 1160 stupňů Celsia. Autor kromě zlata keramickou plochu dekoruje glazurou i jiným druhem hlíny, motivy ryje speciálně zbroušeným nožem.
Pro českotřebovskou radnici výtvarník vyráběl tři obrazy. Těsně před prezidentskou návštěvou proběhne definitivní výběr. Pojí je nejen autorský rukopis, všechny jsou abstraktní. „Někdy použiju konkrétní motiv, ale baví mě abstrakce, v níž si divák může sám něco představit," vysvětluje. Jak dodává, do konečného výběru představitelům města mluvit nebude: „Nechávám to na nich, všechny tři obrazy jsou dostatečně kvalitní, aby je mohl dostat pan prezident."