Ve škole i doma kreslíme vánoční přání a za ně pak paní Běla Gran Jensen získává peníze pro vybavení dětských oddělení, nyní pro dětskou psychiatrickou léčebnu v Opařanech, a na školní pomůcky pro děti v afghánském Lógaru.

Učitelé naší školy se rozhodli, že se této oslavy zúčastní žáci 2. stupně. V dopoledních hodinách jsme si prohlédli historické památky Prahy a pak jsme se metrem přesunuli na Julisku. Přesně podle harmonogramu začal ve 13. hodin program. Nejdříve nás přivítal Petr Vacek, poté naše Běla a náčelník Generálního štábu AČR generál Vlastimil Picek a další významní hosté, včetně zástupců jednotky z Lógaru. Po oficiálním zahájení předvedla čestná jednotka armády pořadová cvičení se zbraněmi na skladby současných interpretů, za což sklidila obrovský potlesk.
Vojenští kynologové předvedli se svými psy ukázky zadržení pachatele a cviky poslušnosti. Přiletěl i vrtulník a na plochu stadionu seskakovali členové záchranné a výsadkové služby ministerstva obrany.

Po předání šeku kpt. Ladě Kovářové, která působí v Lógaru, začal atletický víceboj. Každou školu reprezentovala dvě děvčata a dva chlapci, soutěžilo se v štafetovém běhu, běhu přes překážky a skoku do dálky. V některých rozbězích se nám dokonce podařilo zvítězit a začala se nepatrně rýsovat touha po úspěchu. Než jsme se dozvěděli výsledky, poslechli jsme si hudební skupiny z Plzně, zahřáli se s tanečnicemi či obdivovali gymnastky. Při vyhlašování výsledků jsme najednou zaslechli jméno naší školy „žáci ZŠ a MŠ Damníkov“ a v nás všech zavládl zvláštní hřejivý pocit. Takový úspěch nikdo nečekal. Naše družstvo bylo mezi 6 nejlepšími družstvy, která byla oceněna. Když nám Petr Vacek a Magda Reifová předávali cenu za 5. místo, měli všichni obrovskou radost.

Po vyhlášení následoval program profesionálů – Michael Hejč zahrál na elektrické housle, Adam Plachetka nám předvedl ukázku operního zpěvu, Petr Blecha, přední make-up artist, nám na Magdě ukázal, jak se správně líčit. V podvečer upoutaly svou pozornost děti na koncert. Nejprve zpívala Terezka Vágnerová, poté Pepa Vágner a na závěr Ben Cristovao. Celou oslavu završil nádherný ohňostroj. Zpáteční noční jízdu domů jsme věnovali sdělování si nezapomenutelných zážitků.

žáci ZŠ A MŠ Damníkov