Díky soutěži, do které se přihlásilo osm firem, se cenu zakázky podařilo výrazně snížit, a to z předpokládané částky 6,9 milionu na 5,3 milionu korun.

Upravují pavilony

„Vedle příprav na vybudování centrálního příjmu, který patří mezi nejdůležitější krajské akce v oblasti zdravotnictví, posouváme další plánované projekty v Orlickoústecké nemocnici. Již v minulých letech jsme zateplili například pavilon F a lékárnu, rekonstrukce se týkala také pavilonu interny a neurologie, nového vstupu se dočkalo oddělení gynekologie a ORL,“ připomněl hejtman Martin Netolický.

Vedení kraje kvituje, že se v rámci výběrového řízení podařilo výrazným způsobem snížit cenu díla. „Otevřeného výběrového řízení se zúčastnilo celkem osm subjektů, přičemž všechny společnosti byly v rámci řízení hodnoceny,“ informoval první náměstek hejtmana zodpovědný za investice Roman Línek.

Investice do zateplení budovy je spolufinancována z Operačního programu životní prostředí. Stavební práce spočívají v zateplení vnějšího pláště budovy. „V rámci stavby opravíme také vstup do objektu a venkovní prostory. V rámci investiční činnosti myslíme nejen na pacienty, ale také na zdravotnický personál,“ dodal krajský radní pro zdravotnictví Ladislav Valtr.