Dobrovolný svazek obcí Lanškrounsko uspěl se svou žádostí o poskytnutí dotace na realizaci první etapy tohoto projektu. Od Státního fondu dopravní infrastruktury získal maximum, tedy 65 procent uznatelných nákladů, což řečí čísel znamená 5,987 milionu korun. Celkové náklady na stavební část přesáhnou 11 milionů.
„Je to pro nás naprosto stěžejní věc, o výstavbu cyklo-
stezky mezi Lanškrounem a Rudolticemi bojujeme už dlouho,“ mohla být spokojená starostka Rudoltic Lenka Bártlová. Jak Deník informovala, v současné době probíhají jednání mezi obcí a Lanš-
krounem o dofinancování stavby. Vzhledem k tomu, že dvě třetiny stezky povedou po katastru Rudoltic, ve stejném poměru se pravděpodobně budou dělit i peníze. „Svazek obcí si zřejmě vezme úvěr a v tomto poměru se budeme podílet na jeho splácení. Rozhodnutí o úvěru ze strany svazku však ještě nepadlo,“ upřesnila starostka. Ráda by stezku viděla dokončenou už příští rok. Se zahájením stavby se počítá na jaře roku 2012.
Pokračování cyklostezky až do České Třebové bude věcí dalších jednání.
Ve druhém kole vyhlášeném pro letošní rok Státním fondem dopravní infrastruktury uspěl vedle projektu Dobrovolného svazku obcí Lanškrounsko i další žadatel z Orlickoústecka. Svazek obcí Orlicko získal podporu ve výši 8,995 milionu korun na cyklostezku Králíky - Červená Voda s předpokládanými náklady přes 20 milionů korun.