Nová kapacita tvoří propojený výrobní komplex vybavený nejmodernější technologií, zkušebnou, specializovanými pracovišti a sklady. Celkové náklady dosáhly zhruba 200 milionů korun.
„Jde o významnou, strategickou investici, která nám umožní plnohodnotně rozvíjet nový výrobní program, jímž jsou právě opravy a produkce lokomotivních motorů. Tedy obor, který úzce souvisí s naším dominantním zaměřením, jímž je výroba nových a opravy a modernizace starších lokomotiv. Elektrickým točivým strojům se už samozřejmě věnujeme, ale v podmínkách, které měly k optimálnímu prostředí daleko,“ uvedl Josef Bárta, generální ředitel CZ Loko.
Díky této investici a dalšímu rozšiřování zakázek vzniklo několik desítek nových pracovních míst, zejména pro elektrotechniky, svářeče se státní zkouškou a strojní zámečníky. V mikroregionu, který v současné době vykazuje nezaměstnanost vyšší než 10 procent, jde tedy o významný počin i z hlediska trhu práce.
Akciová společnost CZ Loko se letos poprvé dostala mezi padesát nejlepších českých podniků. V anketě Českých sto nejlepších se umístila na 49. místě a proti loňsku si polepšila o deset míst. Rostoucí prestiž firmy, která vyrábí a opravuje dieselelektrické a elektrické lokomotivy, pak potvrdilo i umístění mezi pěti laureáty oborové kategorie Invence - nasazení - export – zisk. V ní tak firma zopakovala svůj loňský primát.
Společnost má zákazníky nejen v České republice, je úspěšná i na zahraničních trzích, na které dodává lokomotivy. Jejich odběrateli jsou mj. Litva, Lotyško nebo Bělorusko. (tz, red)