Zmíněný úsek by měl být s velkou slávou otevřen v pátek 7. září. Na nedávné valné hromadě Regionu Orlicko – Třebovsko bylo budování sítě cyklostezek kolem řek Tiché Orlice a Třebovky označeno zástupci obcí jako „stavba desetiletí“.

Svazek obcí Region Orlicko – Třebovsko chystá na začátek září velkolepou slavnost spojenou s otevřením prvního úseku budované sítě cyklo〜stezek kolem řek Tiché Orlice a Třebovky, který spojí Ústí nad Orlicí a Letohrad. Jak uvedla manažerka svazku obcí Renata Šedová, na otevření cyklostezky bude zvána široká veřejnost společně s významnými osobnostmi regionu, kraje i státu.

Podle jejích slov ovšem už dnes lidé sami cyklostezku otvírají, na každém dokončeném kousku asfaltové komunikace se totiž doslova ještě „za tepla“ prohánějí bruslaři i cyklisté. Snad nejmarkantněji je to znát na hotovém úseku mezi Libchavami, kolem tábořiště V Cakli až k železničnímu přejezdu u mostu směrem k Černovíru. „Současně s novou cyklostezkou se bude otevírat také turistická ubytovna v Cakli a vyhlídková plošina na zřícenině hradu Lanšperk, které do projektu také patří,“ upřesnila manažerka.

Jak dále připomněla, všechny příznivce cyklistiky i kolečkového bruslení jistě potěší informace, že další stavby cyklostezek z Ústí nad Orlicí do Bezpráví a České Třebové již byly zahájeny předáním stavenišť a podle prohlášení dodavatele mají být dokončeny ještě v letošním roce. Mikroregion už také rozhodl o postupu při přípravě a výstavbě dalších cyklostezek a cyklotras, a to v úseku z Bezpráví do Chocně a také z Ústí nad Orlicí do Potštejna s vazbou na okolní turistické cíle. Kromě páteřní stezky z Ústí do Potštejna se počítá i s úpravami cyklistických cest podél Divoké Orlice směrem na Litice.