Společnost Audisbus Rychnov nad Kněžnou provozuje čtyři barevně označené víkendové linky, z nichž se území Orlickoústecka dotýkají dvě: s označením „červená“ a „zelená“. Z Kostelce nad Orlicí vede „červená“ přes Žamberk, Letohrad, Jablonné nad Orlicí a do Králík. „Zelenou“ znají ti, kteří ji používají na známé trase z Jablonného nad Orlicí přes Letohrad, Žamberk, Kunvald a Rokytnici v Orlických horách do Deštného v Orlických horách. Autobusy jsou přizpůsobeny přepravě až padesátky jízdních kol. Společnost bude vozit cyklisty každý víkend a ve dnech vyhlášených za státní svátky do neděle 30. září. Ta se stane posledním dnem provozu cyklobusů této firmy, pokud nedojde během letního období k aktuálním změnám.

Firma ČSAD Ústí nad Orlicí začala v tomto měsíci také provozovat linky pro cyklisty do Orlických hor.
Ti, kteří se zajímají o cyklistiku a putování krajinou na bicyklech, již pochopitelně vědí, že linky jsou dvě. Jezdí „zelená“ linka z Ústí nad Orlicí do Dolní Moravy pod Králickým Sněžníkem a „azurový“ cyklobus z Ústí nad Orlicí do Deštného v Orlických horách až na chatu Šerlich.

Zatím malý zájem

„Linku na Králicko do Dolní Moravy jezdíme letos již potřetí, do Deštného pak druhým rokem. Do Dolní Moravy vyjíždíme z Ústí už v 7.20, v Dolní Moravě je cyklobus v 9.40. Do Deštného se vyjíždí z Ústí nad Orlicí deset minut před osmou, do Deštného se dojede v deset hodin,“ upřesnil jízdní řád dispečer společnosti ČSAD Ústí nad Orlicí Pavel Pánik.

Zároveň Pavel Pánik informoval, že cyklobusy této společnosti se vydaly na obě trasy poprvé už druhého června, nyní tedy půjde o třetí víkend. „První dva víkendy byly poněkud slabší, plno v cyklobusech určitě nebylo, o dalších víkendech snad pojede přece jen už více zájemců. Všechno na obou našich trasách zůstalo jako v loňském roce, žádné novinky nemáme. O víkendech se bude jezdit až do neděle 30. září, také ve svátcích 5. a 6. července a 28. září na Václava,“ upřesnil Pavel Pánik.