Velká spokojenost

„Je to nádherné. Jak mi hlásily zapisovatelky, listiny, které jsem připravil pro pět set dvacet účastníků, jsou už plné. Píšeme už na jejich druhou stranu. Navíc se vždy po cestě ještě další cyklisté přidávají, takže už teď je jasné, že při letošním devatenáctém ročníku padl účastnický rekord,“ prohlásil s úsměvem organizátor ještě dřív, než se s posledními prezentovanými sám vydal na kole na trasu. Jeho radost byla oprávněná. Ne vždy se totiž práce, kterou přípravě cyklojízdy věnuje, zúročí podle jeho představ. Například loni, kdy byla zima a nepřetržitě lilo, vyrazilo na připravené trasy jen „osmadvacet statečných“.

Přijíždějí z daleka

Jízda „Na Drozdovskou pilu“ je populární nejen mezi Oušťáky. Tradičně ji absolvují i vyznavači cykloturistiky, kteří přijíždějí z velké dálky – z Brna, Prahy, Pardubic, Poličky, Kladna a řady dalších míst. „Všichni, kdo se kdy této akce zúčastnili, zůstali v mé evidenci a pravidelně je zvu,“ prozradil Zdeněk Švábenský, známý mezi turisty pod přezdívkou „Hombre“. Jak dodal, těch, kdo jízdu za dobu její existence absolvovali, jsou tisíce. Navíc se může chlubit i tím, že na trasách jízdy nedošlo k žádnému vážnému úrazu.

Také v sobotu přijeli všichni účastníci do cíle v pořádku a velmi spokojení. Celkem jich nakonec bylo 551. Zdeňku Švábenskému nezbývá než gratulovat. A také mu popřát úspěch v příštím roce, kdy se cyklojízda „Na Drozdovskou pilu“ pojede už po dvacáté.