Málokterý sport patří k městu tak jako cyklistika k Chocni. To svou aktivitou každoročně potvrzuje také místní spolek CC Choceň. Jeho předseda Josef Voleský stál u vzniku už na přelomu tisíciletí. I tento rok se celkem 34 členů spolku a milovníků cyklistiky rozhodlo společně vyrazit na tradiční cyklistické soustředění.

„Na první soustředění jsme jeli již v roce 2000 jako parta nadšených cyklistů, a proto jsme letos jeli již po jedenadvacáté. Jeli jsme v počtu 34 členů na týdenní soustředění do Červené Vody na chalupy Červenka. Každý rok jezdíme ve stejném termínu – začátkem července, ale pokaždé na jiné místo v České republice,“ vysvětlil Voleský s tím, že na soustředění spolku finančně přispělo také město Choceň.

Největší cyklistická akce v kraji odstartovala
Největší cyklistická akce v kraji odstartovala. Nadšenci míří na polskou hranici

Choceňský cyklistický spolek byl vždy aktivní. Tradičně pořádal nejen dětské závody v choceňském parku, ale udržel také tradici pivních triatlonů, jež trvá dodnes. Má za sebou uspořádání celkem deseti ročníků závodů MTB cross.

„Na jeden ze závodů jela i Jarmila Machačová – mistryně světa v dráhové cyklistice. Dva závody pak také Monika Simonová – amatérská mistryně světa v silniční cyklistice,“ vzpomínal Voleský.

Cyklistický milionář Jaroslav Pecháček prožil život v sedle.
Cyklistický milionář Jaroslav Pecháček prožil život v sedle

Na každém ze zmíněných deseti ročníků navíc startoval některý z významných choceňských cyklistů. Například Jaromír Doležal nebo Jiří Stratílek.

„Choceň je sice malé město, ale žije zde hodně významných cyklistů, bývalých reprezentantů České republiky. Se všemi jsem trénoval a jezdil po závodech, proto mě napadlo uspořádat jim vyjížďku jako poděkování osobnostem cyklistiky Chocně,“ uvedl Voleský. V letošním roce chystá spolek také mistrovství České republiky v závodech horských kol v obci Sruby, která je již tradičně spolupořadatelem.