Čtyřicet kilometrů cyklostezek vedoucích z Ústí ve směru na Českou Třebovou, Letohrad a Choceň se v pátek pro novou sezonu symbolicky otevřelo veřejnosti. Region Orlicko-Třebovsko uspořádal slavnostní zahájení v areálu u zimního stadionu v Ústí nad Orlicí a přímo na stezkách, na něž se na kole i in-line bruslích vydaly desítky lidí.

Pestrého programu se zúčastnily asi dvě stovky lidí, akci navštívil také náměstek hejtmana Roman Línek a radní Petr Šilar i starostové měst a obcí Regionu Orlicko-Třebovsko. Zahájení sezony na cyklo a in-line stezkách se zřejmě stane spolu s jejím říjnovým ukončením tradiční akcí pořádanou Regionem.

Novinky sezony

Letošní sezona na stezkách přináší dvě novinky, které představila manažerka Renata Šedová: „Byla odstartována soutěž o nejlepší foto ze stezek, která má několik kategorií a poběží celou sezonu. Představili jsme také fond údržby cyklostezek. Ta totiž stojí čtyři sta tisíc ročně a svazek obcí na ni těžko shání peníze. Proto může veřejnost posílat finanční prostředky na účet, peníze budou použity na údržbu.“