Ve čtvrtek dne 21. září 2023 a 19. října 2023 se v Česká Třebové, na zdejším vlakovém nádraží a přilehlém železničním depu celorepublikové cvičení pořádkových jednotek Policie ČR s názvem „ŽELEZNICE 2023“.

Do města dnes přijelo přes 250 cvičících policistů, 300 figurantů a další organizační pracovníci i policejní technika. V depu bude simulováno zastavení vlaku mimo stanici a následné zabarikádování fotbalových fanoušků v jeho útrobách. Druhá část cvičení bude představovat modelovou situaci, kdy policie přes nástupiště, podchod a halu vyvádí fanoušky z vlaku do prostoru přednádraží.

Policisté v Pardubickém kraji od začátku roku zachytili bezmála 300 nelegálních migrantů.
Tři stovky nelegálních migrantů chytili letos policisté v Pardubickém kraji

"Cvičení se zúčastní 14 krajských pořádkových jednotek Policie ČR, 5 speciálních pořádkových jednotek Policie ČR a 1 jednotka speciální ochrany Ochranné služby Policie ČR společně s dalšími útvary, které spolupracují nazjištění veřejného pořádku při jeho hromadném narušení," uvedla Policie Čr na svém webu.

Vzhledem k tomu, že se cvičení bude konat za plného provozu uvedeného vlakového nádraží a železničního depa, žádá policie o respektování případných pokynů policistů a určitoudávku trpělivosti. "V lokalitě vlakového nádraží, depa a přilehlém okolí se totiž bude pohybovat větší množství policejních jednotek a techniky," dodali policisté.

Zdroj: Iveta Nádvorníková