„Letošní ročník turnaje byl věnován našim bývalým a současným členům. Jediným hokejistou, který se akce zúčastnil, byl Jiří Malinský, který ovšem za nás před dvěma lety hrál v play–off. Věřím, že za nás v nové sezoně opět nastoupí,“ konstatoval bývalý předseda hokejbalového oddílu, v současné době starosta Letohradu Petr Fiala. Tak jako v předchozích letech byli organizátoři akce ve spojení s Dominikem Haškem, který se turnaje zúčastnil naposledy před dvěma lety. Jenže český nejslavnější hokejový brankář je momentálně na dovolené. „Většina pozvaných hokejistů včetně bratrů Hemských hraje in–line hokej. Domluvil jsem se však s nimi na příští rok, protože letohradský hokejbalový oddíl slaví 20 let od svého založení a město Letohrad dokonce 700 let. Oslavy a VIP cup by tak měly být o velkých jménech a hráčích z NHL,“ podotkl Fiala.

Největší hvězdou turnaje se stal letohradský hokejbalista Roman Ondráček, který na právě skončeném mistrovství světa vybojoval s českým národním týmem stříbrnou medaili. „Mám velkou radost, že jsme se po předloňském pátém místě v Pittsburghu vrátili zpět na stupně vítězů. Těší mě i to, že čtyři naši hráči Svatopluk Kvaizar, který byl i kapitánem reprezentace a jenž byl vyhlášen nejlepším obráncem turnaje, veterán Pavel Kormunda, Václav Hodovník a letohradský kapitán Roman Ondráček byli v reprezentaci platní. Stejně jako hráči z Hradce Králové Petr Novák a Michal Chmel,“ poznamenal ke stříbrnému úspěchu letohradský starosta.

Kromě utkání VIP – Stará garda mohli návštěvníci zhlédnout i zápas mládeže, pro kterou to taktéž bylo zakončení sezony. „Na akci byli pozvaní sponzoři a partneři, bez nichž bychom nemohli existovat. Našich šest týmů za rok něco spotřebuje. Jedná se tedy z naší strany o formu poděkování,“ dodal Fiala. Na akci bylo také představeno logo turnaje Europa cup 2008, který se za rok uskuteční právě v Letohradě.

„Pořadatelství tohoto neoficiálního mistrovství Evropy hokejbalových klubů jsme získali přes mezinárodní federaci. Turnaj se uskuteční v září, ovšem přípravy na akci začínají už nyní. Chceme veškerou energii soustředit na tuto prestižní akci, na níž přijedou třeba týmy ze Slovenska, Rakouska, Finska, Švýcarska nebo Německa,“ vysvětlil letohradský starosta.