Na stáncích si děti prodávaly své výrobky, počítaly, kasírovaly, ale především trénovaly zdvořilé chování k zákazníkům. V bezpečném prostředí s klienty z řad jejich rodičů, prarodičů, známých nebo běžných zákazníků banky si mohly vyzkoušet, jak své produkty nabídnout, zodpovědně doporučit a prodat.

Jejich nabídka výrobků se nesla v bezodpadovém duchu, řada věcí byla vytvořena z něčeho, co by se jinak stalo odpadem. Podstatnou součást sortimentu tvořilo jídlo. Na stánku, pokud jste nezaváhali, jste mohli najít sušená jablíčka, utopence, pokojové květiny, rýmovníkové sirupy, přáníčka a dárkové krabičky, eko síťky pro nákup bez zbytečných plastů, perníčky, sušenky, malá připomenutí vánočních zvyků – barborky, šupinky pro finanční pohodu, jablka se zaručenou hvězdičkou, stavebnici ze skořápek a svíček. Speciální stánek byl s dobrotami, které děti napekly ve školní kuchyňce i s delikatesami od rodičů, kteří nás tímto způsobem podpořili .

Ačkoli pobočka ČS téměř praskala ve švech, vešlo se 33 SymPáťáků, naši zákazníci a trocha životního prostoru se našla i pro zaměstnance banky. Bylo to milé setkání u čaje a kávy.

Všechny děti chválíme za jejich pracovitost, vytrvalost a nadšení. V neposlední řadě i za jejich vzorné chování. Věříme, že pořídily mnoho hezkých a hlavně společných zážitků, něco se naučily, více se poznaly a ze dvou tříd A a B vytvořily skvělý spolupracující tým. Zajímá vás, jak byl jarmark úspěšný? Můžeme prozradit, že po vrácení půjčky 3.000 Kč nám v pokladně zůstalo 13.973 Kč. Už se moc těšíme na investování do společných akcí a výletů. Jedním z cílů mladých podnikatelů bylo například společné spaní ve škole s grilováním pro rodiče. Je fajn, že při stanovení cíle nemysleli jenom na sebe.

Děkujeme za příležitost garantkám projektu Martině Kvasničkové, Andree Dlouhé a zaměstnancům ČS a.s., za podporu naší škole a paní ředitelce Pavle Skácelíkové, všem kolegům za pomoc a také nákup, zvláště pak našim skvělým asistentkám Evě Matyášové a Lence Václavíkové, paní učitelce Iloně Pražákové za zajištění dozoru, panu školníkovi Karlu Moravcovi za dopravu, paní Marcele Lýkové Cappanni za tisk propagačních materiálů, společnosti Pekárna Letohrad za zvýhodnění surovin pro naše pečení, rodičům dětí za veškerou pomoc a také našim rodinným příslušníkům, které jsme do akce různým způsobem zapojily.

Ivana Veselá a Lenka Křičenská, třídní učitelky 5. tříd ZŠ Letohrad, Komenského