Dva příbuzní ministra vnitra Kubiceho patří mezi blízké známé pražského lobbisty, za volantem neurvalého opilce, Romana Janouška. Ministrův zeť Daniel Kučera s Janouškem dlouhodobě spolupracuje jako právník a tchán ministrova syna Peter Kuchár zase šéfuje společnosti Prominecom. Ta se původně jmenovala Navatyp, což byla firma, jejíž vedení Janoušek v odposleších řešil s Pavlem Bémem. Ministr Kubice v tom nevidí problém. To mne svádí k výletu po jeho morální kružnici.

Jeho reakce na prokázané vazby jeho příbuzných s lobbistou Janouškem je, vzhledem k existenci Kubiceho zprávy, která v roce 2006 svým „nechtěným“ prosáknutím evidentně ovlivnila výsledek voleb, z jeho strany velmi zajímavá. Zvlášť, když v roli šéfa Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu tehdy prohlásil: „Udělal bych to znovu.“ Připomínám, že Kubiceho zpráva, kromě podpásové intimní dehonestace tehdejšího předsedy ČSSD Jiřího Paroubka, dnes NS-LEV 21(co by se dnes asi dělo, kdyby jeho příbuzní spolupracovali s Janouškem?), přinesla informace o propojení organizovaného zločinu se státní správou. Tyto informace byly s největší pravděpodobností získány i na základě odposlechů. Nelze vyloučit, že součástí všech odposlechů telefonátů lobbisty Janouška mohou být i rozhovory s Kubiceho zetěm či s tchánem Kubiceho syna. Můj výlet po kružnici se tak pomalu uzavírá.

Pokud se v roce 2006, několik dní před volbami do poslanecké sněmovny, Kubice obrátil na poslance sněmovního branného výboru s výše jmenovanou zprávou, tak si nepochybně myslel, že tak činí v zájmu ochrany státu. Proto nemohu pochopit, že pracovní propojení příbuzných ministra vnitra s aktuálně největším společenským „škůdcem“ Janouškem považuje za věc, která zájmy státu ohrožovat nemůže. Výsledek mého putování po mravní kružnici ministra Kubiceho je pro mne tento. Kubice podle mne lhal, když tehdy řekl, že by to udělal znovu. Mám silný pocit, že kdyby v jeho zprávě byla jména jeho příbuzných, tak by ji za tak důležitou nepovažoval. Copak dnes netvrdí, že propojení jeho blízkých s Janouškem není problém? František Štván